Jesteś tutaj » Gry » Castle of Heroes - recenzja
Castle of Heroes

Castle of Heroes

Castle of Heroes swego czasu planowało znane wielu graczom studio Ubisoft, jednakże w wyniku opóźnień powstałych z niewiadomych przyczyn, realizacją projektu stworzenia gry podobnej do Heroes of Might & Magic zajęło się studio gPotato...
Oglądaj więcej filmików Castle of Heroes

Castle of Heroes swego czasu planowało znane wielu graczom studio Ubisoft, jednakże w wyniku opóźnień powstałych z niewiadomych przyczyn, realizacją projektu stworzenia gry podobnej do Heroes of Might & Magic zajęło się studio gPotato (znane z takich gier jak Flyff, Rappelz czy też Luna Online). Castle of Heroes to gra na przeglądarkę co oznacza dwie ważne informacje, aby w nią zagrać nie potrzebujemy najnowszego komputera, jest także darmowa, przez co możemy być spokojni o nasz portfel.

Jest bardzo podobna do kultowej już gry dostępnej na komputery PC, mianowicie mam tutaj na myśli Heroes of Might & Magic. Podczas pierwszego logowania będziemy musieli wybrać rasę oraz imię postaci, a następnie stworzyć nazwę dla swojego zamku. Najważniejsi będą dla nas bohaterowie, którzy są w stanie dowodzić wojskiem, a także dzięki, którym będziemy mogli obronić nasz zamek przed najazdem obcych graczy. Wojsko bez bohatera jest niczym żołnierz bez broni. Powinniśmy zadbać nie tylko o siły zbrojne ale również o rozbudowę naszego zamku (co pomoże nam również zdobywać nowe jednostki). Do przeprowadzania modernizacji w naszym zamku będziemy potrzebowali zasobów surowców takich jak drewno, ruda, siarka, złoto oraz kryształ. W zamku co godzinę będą produkowane pewnie ilości zasobów, jednak by zwiększyć efektywność produkcji zasobów powinniśmy zadbać o to by do naszej cytadeli była przyłączona odpowiednia ilość zdobytych kopalni tychże zasobów, surowce zdobywać możemy również dzięki wykonywaniu zadań.

W Castle of Heroes występują trzy rasy, które walczą między sobą, są to Ludzie, Elfy, Nieumarli oraz Orki. Każda z tych ras posiada dużą różnorodność wśród armii. Wszystkie jednostki mają swoje specjalności, dobre oraz złe strony. Dodatkowym atutem jest możliwość komunikowania się z innymi graczami poprzez specjalny czat lub wiadomości prywatne. Walki w grze przeprowadzamy na bardzo podobnej zasadzie jak w Heroes of Might & Magic.

Grafika zasługuje na uznanie, jest naprawdę ładna i śmiało możemy powiedzieć, że jest to swego rodzaju odrestaurowana gra Heroes of Might & Magic. Dostępny jest również sklep, w którym za specjalną walutę (punkty gPotato) będziemy mogli dokupić wiele różnych ulepszeń i przedmiotów dla naszych bohaterów oraz zamku.