Jesteś tutaj » Gry » Desert Operations - recenzja
Desert Operations

Desert Operations

Desert Operations to kolejna gra stworzona na przeglądarkę, tym razem dla miłośników strategii w klimatach wojennych. Dzięki niej będziemy mieli okazje wcielić się w przywódcę państwa i walczyć przeciwko innym graczom. Desert Operations...
Oglądaj więcej filmików Desert Operations

Desert Operations to kolejna gra stworzona na przeglądarkę, tym razem dla miłośników strategii w klimatach wojennych. Dzięki niej będziemy mieli okazje wcielić się w przywódcę państwa i walczyć przeciwko innym graczom. Desert Operations dostarczy nam wielu chwil zapierających dech w piersiach, a dodatkowo pozwoli wkraść się w zawiły świat polityki.

Desert Operations jest bezpłatną grą, dzięki której poznamy wielu ciekawych ludzi, będziemy mogli założyć z nimi sojusze pomiędzy naszymi państwami by móc walczyć z innymi wrogimi frakcjami. Nie od dziś wiadomo, że sojusze pomagają w przetrwaniu w naprawdę ciężkich chwilach, jednocześnie zwiększając naszą pozycję na arenie graczy.

Jest to gra przeglądarkowa, która uraczy nas odpowiednią muzyką działającą w tle, która nie pozwoli nam zapomnieć ani na chwilę o klimacie gry mmo, do tego dochodzi nietuzinkowa grafika, która również znacząco wpływa na jej grywalność. Na początku może wydawać się dość trudna, lecz dzięki dopracowanemu samouczkowi poznamy wszelkie tajniki, które będą niezbędne to postawienia pierwszych kroków w naszym podboju innych graczy. Możemy zarówno budować budynki, armię, a także dzięki walkom z innymi graczami przejmować ich budynki i inne wartości materialne jakie posiadają.

Jak każda gra strategiczna, również Desert Operations opiera się w dużej mierze na zdobywaniu surowców, a jak to na wojnie bywa, jednym z najważniejszych surowców jest ropa, dzięki, której będziemy mogli stworzyć benzynę lub olej napędowy, które pomogą wprawić w ruch nasze maszyny. Niemniej jednak ważnymi surowcami będą diamenty (które są walutą kont premium) oraz złoto. Nie zapominajmy jednak o jakże ważnej amunicji, którą produkować będziemy w fabrykach, a także pieniądzach, które uzyskamy przede wszystkim z naszej infrastruktury.

Wcześniej wspomniane diamenty są domeną kont premium, dzięki tym diamentom będziemy mogli skracać czas budowy elementów naszej bazy czy też armii, a także kupować dodatkowe surowce. Dodatkowo, dzięki diamentom możemy zostać generałem co z kolei daje nam takie przywileje jak brak reklam na stronie, w przypadku zagrożenia ze strony innych graczy otrzymujemy powiadomienie sms na nasz numer telefonu komórkowego, opcję agent, który wykonywać będzie za nas czynności w czasie gdy będziemy offline. Bardzo przydatnym przywilejem dzięki randze generała jest możliwość symulowania wyników bitwy, którą chcemy przeprowadzić.

Desert Operations ma jeszcze jedną zaletę, którą możemy spotkać w coraz większej ilości gier MMORPG Massively Multiplayer Online Role Playing Game (przez złośliwych nazywane Monotonne Masówki Oparte na Rozwijaniu Postaci Godzinami), a mianowicie chodzi o możliwość wygrania prawdziwych pieniędzy. W Desert Operations, osoba która wygra rozgrywkę Battle of Champions zdobędzie pięć tysięcy dolarów!

Dzięki dużej ilości graczy, niezwykle rozbudowanemu systemowi zarządzania oraz możliwości wygrania naprawdę dużych pieniędzy przyciąga wielu graczy, jednak wielu z nich narzeka często również na brak dopasowanej rozdzielczości czy powolne ładowanie się strony. Nie mniej jednak każdemu wrodzonemu wodzowi polecamy tą grę, jest warta sprawdzenia.