Jesteś tutaj » Gry » Europe 1400 - recenzja
Europe 1400

Europe 1400

W Europe 1400 przenosimy się w czasy złotego wieku średniowiecza. Cywilizacja europejska zrzuca z siebie piętno średniowiecznej ciemnoty, odradza się na nowo przechodząc w nową epokę. Rozwija się handel i gospodarka, miasta gwałtownie...
Oglądaj więcej filmików Europe 1400

W Europe 1400 przenosimy się w czasy złotego wieku średniowiecza. Cywilizacja europejska zrzuca z siebie piętno średniowiecznej ciemnoty, odradza się na nowo przechodząc w nową epokę.

Rozwija się handel i gospodarka, miasta gwałtownie rozrastają się, kwitnie kultura i sztuka. Jest to epoka wielkich szans, różnice finansowe między klasami zacierają się tworząc nowe możliwości dla każdego kto zechce sięgnąć po pieniądze leżące na ulicy. Do tej pory wielki majątek leżał jedynie w zasięgu rąk szlachty i magnaterii która pilnowała swoich przywilejów, lecz ogromny przyrost naturalny i wzrost znaczenia mieszczaństwa sprawiły że różnicie zatarły się i tylko od szczęścia i przysłowiowego nosa zależy twoje powodzenie w życiu.

Przenieś się w barwny świat który porwie cię mnogością swoich możliwości ofiarowując ci setki dróg do sukcesu, bogactwa i sławy. Rozgrywkę rozpoczynamy z bardzo skromnym dobytkiem, jesteśmy właścicielem skromnego domostwa, jednak nos do interesów i instynkt szybko pozwolą nam zamienić ubogą chatkę na wspaniałą rezydencję z której będziemy zarządzać naszym handlowym imperium.

W grze mamy dostępnych kilka ścieżek rozwoju możemy np. zacząć zarabiać kując miecze jako kowal lub prawić kazania jako kapłan. Tylko od ciebie zależy jakie miejsce zajmiesz w świecie przeżywającym największy rozkwit w historii.

Ponadto z czasem nasze wpływy i reputacja pomogą nam odnaleźć swoje miejsce w polityce, a jak wiadomo gdzie polityka tam pieniądze. Pozwoli nam to zbudować prawdziwe imperium. Gra została niemal w całości przetłumaczona na język polski, jednak czasem zdarzają się nieprzetłumaczone kwestie po angielsku.