Jesteś tutaj » Gry » Gladiatus - recenzja
Gladiatus

Gladiatus

W Gladiatus wcielamy się w rolę rzymskiego gladiatora, który poświęca swe życie walkom na arenie by zadowolić żądną krwi publiczność. Aby rozwijać naszego wojownika i co najważniejsze zachować go przy życiu musimy wciąż...
Oglądaj więcej filmików Gladiatus

W Gladiatus wcielamy się w rolę rzymskiego gladiatora, który poświęca swe życie walkom na arenie by zadowolić żądną krwi publiczność.

Aby rozwijać naszego wojownika i co najważniejsze zachować go przy życiu musimy wciąż doskonalić jego umiejętności. Na szczęście w trakcie gry napotykamy postacie które za drobną opłatą nauczą nas tego i owego, pokażą nam jak powiększyć swą siłę i udoskonalić zręczność by podczas walki na arenie mieć większe szanse na zwycięstwo lub zachowanie życia.

Ogromną rolę dla naszego Gladiatora odgrywa to jakiej broni i pancerza używa do eksterminacji swoich wrogów. Na szczęście nie musimy chodzić po mieście i szukać wyposażenia w krzakach czy rynsztoku. Broń kupujemy w specjalnych sklepach, to tak kupimy miecze i pancerze które pozwolą nam pożyć odrobinę dłużej.

Skąd jednak nasz bohater bierze pieniądze na swoje wyposażenie? To proste, po każdej wygranej walce dostajemy trochę grosza by zadbać o siebie i dalej móc cieszyć publiczność na arenach rozlewem krwi. Ponadto wielu mieszkańców boryka się z różnego rodzaju problemami, których rozwiązanie zazwyczaj wymaga użycia siły i umiejętności władania bronią. Tak wiec jeśli chcemy zarobić trochę grosza możemy na zlecenie któregoś z mieszkańców wyjść z miasta i odbyć wyprawę by zabić monstrum lub odnaleźć zaginione dziecko.

W grze nie zapomniano również o możliwości rywalizacji z innymi graczami. Do naszej dyspozycji oddano bowiem arenę na której możemy proponować pojedynki innym graczom. Stawką jest reputacja i złoto.