Jesteś tutaj » Gry » Grepolis - recenzja
Grepolis

Grepolis

Starożytna Grecja to Państwo, któremu zawdzięczamy mnóstwo wynalazków. Kilkunastu greckich filozofów nawet w czasach współczesnych jest stawianych jako wzór postępowania a filmy takie jak „300” wciąż pokazują nam honor i...
Oglądaj więcej filmików Grepolis

Starożytna Grecja to Państwo, któremu zawdzięczamy mnóstwo wynalazków. Kilkunastu greckich filozofów nawet w czasach współczesnych jest stawianych jako wzór postępowania a filmy takie jak „300” wciąż pokazują nam honor i nieustępliwość greckich wojowników. Tego kto zdecyduje się zagrać w Grepolis czeka króciutka rejestracja, zaraz po niej naszym oczom ukazuje się widok całkiem przyjemnie wyglądającej wioski, będącej zalążkiem naszego państwa. Po przejściu samouczka dalej nie wszystko wiemy. Nie tłumaczy on wszystkich zawiłości rozgrywki zmuszając gracza do samodzielnego myślenia i odkrywania wszystkich dostępnych opcji i możliwości.

Świat gry z lekka wzorowany na Grecji podzielony jest na liczne wyspy. Na każdej z nich znajduje się po kilkanaście osada. Niektóre z nich sterowane są przez graczy, inne przez komputer co pozwala nam na ekspansję bez narażania się innym graczom. Na mapie są też inne, mniejsze wysepki na które ekspansji mogą dokonać tylko lepiej rozwinięci gracze. Aby zapewnić naszej osadzie przetrwanie i rozrost musimy zapewnić jej trzy surowce niezbędne do rozwoju. W Grepolis będą to kamień, drewno i srebro, dzięki którym to nasze osady będą się rozrastać. Im silniejsze osady tym większa armia.

Mamy do zbudowania 7 rodzajów jednostek wojskowych i kilka rodzajów okrętów dzięki którym przetransportujemy naszych dzielnych wojaków na inne wyspy by mogli oni podbijać nowe terytoria dla swojej nacji. Grepolis to gra stosunkowo młoda ale naprawdę dobrze się zapowiada i każdy wielbiciel starożytnej Grecji powinien w nią zagrać. Odwiedź najwspanialszą cywilizację starożytną.