Jesteś tutaj » Gry » Imperia Online - recenzja
Imperia Online

Imperia Online

Imperia Online to kolejna gra typu MMOSG (Massively Multiplayer Online Strategic Game), dostępna praktycznie dla każdego, kto tylko lubi średniowieczne klimaty. Jest ona dostępna bezpłatnie, a jej producenci zadbali o to by została...
Oglądaj więcej filmików Imperia Online

Imperia Online to kolejna gra typu MMOSG (Massively Multiplayer Online Strategic Game), dostępna praktycznie dla każdego, kto tylko lubi średniowieczne klimaty. Jest ona dostępna bezpłatnie, a jej producenci zadbali o to by została przetłumaczona na wiele języków co otwiera jej drzwi do uzyskania naprawdę sporej ilości użytkowników. Producentem gry na przeglądarkę jest Imperia Games, która w swoim dorobku posiada również takie tytuły jak Galactica Imperia, Global Wars czy też Imperial Hero.

Jeśli szukasz gry MMO w której nie zaznasz nowoczesnej techniki, a wszystkie walki będą przeprowadzane jedynie przy pomocy broni białej to Imperia Online jest idealnym produktem dla Ciebie. Wszystko to dzięki temu, że rozgrywka jest osadzona w średniowiecznym klimacie. Imperia Online należy do gatunku gier strategicznych toczących się w czasie rzeczywistym (ponieważ wszystkie surowce są produkowane non stop). Co prawda nie zachwyci nas niesamowitą grafiką 3D, która będzie zapierała dech w piersiach, jednak oprawa graficzna nie jest taka zła, producent powinien otrzymać za nią sporą pochwałę, ponieważ idealnie oddaje średniowieczny klimat.

W znacznym stopniu to od nas zależy w jakim kierunku udamy się rozwijając nasze królestwo. Możemy grać defensywnie rozbudowując naszą twierdzę w jak najbardziej defensywne ulepszenia, bądź też możemy wybrać zupełnie inną drogę budując szybko wielką armię i podbijać sąsiadów. W Imperia Online znajdziemy zarówno bardzo dużo różnych budynków, które będą zależne od siebie, a ich unikatowe cechy podwyższą prestiż naszego królestwa. Podobna sytuacja jest z wojskiem, którego jest wiele rodzajów, przez co bitwy będą naprawdę mocno urozmaicone i nigdy nie możemy być pewni tego, kto wygra bitwę.

Trzeba również pamiętać o tym, że w Imperia Online nie wszystko jest dostępne od razu, aby odblokować bardziej zaawansowane budynki, lepsze wojsko czy inne ulepszenia będziemy musieli poświęcić sporo czasu i majątku aby przeprowadzić odkrywcze badania. Badanie nad rozwojem naszego profilu jest obecne praktycznie w każdej grze takiego typu, więc Imperia Online niestety nie grzeszy innowacyjnością.

W Imperia Online odnajdziemy sporo naszych rodaków co na pewno jest jej plusem, jednak błędy i niepełne spolszczenie gry jest znaczącym minusem, ponieważ nie każdy z nas dokładnie zna język angielski. Nie mniej jednak, jest ona godna polecenia, w szczególności dla fanów średniowiecznych klimatów oraz strategii z elementami ekonomicznymi.