Jesteś tutaj » Gry » Lord of Ultima - recenzja
Lord of Ultima

Lord of Ultima

Lord of Ultima (w żadnym wypadku nie można kojarzyć z Ulitma Online), to gra z pod szyldu jednego ze studiów Electronic Arts, a konkretnie studia Phenomic. Jest przeznaczona na przeglądarki internetowe. Lord of Ultima możemy zaszufladkować do...
Oglądaj więcej filmików Lord of Ultima

Lord of Ultima (w żadnym wypadku nie można kojarzyć z Ulitma Online), to gra z pod szyldu jednego ze studiów Electronic Arts, a konkretnie studia Phenomic. Jest przeznaczona na przeglądarki internetowe. Lord of Ultima możemy zaszufladkować do gier multiplayerowych – strategicznych.

O czym opowiada gra? O królestwie Sosarii, które było stworzone z wielu wysp, niestety królestwo te zostało wymazane na wszelkie możliwe sposoby z historii i w obecnej chwili. Jednak istnieje pewna nadzieja na odbudowanie niegdyś wspaniałego królestwa na nowych podwalinach nazwanych Kaledonią.

Twórcy już na samym początku pomyśleli o mniej zaawansowanych graczach, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z grami strategicznymi – stworzyli bardzo dokładny tutorial. Dzięki temu tutorialowi szybko nauczymy się jak korzystnie budować obiekty w naszym królestwie.

Lord of Ultima oferuje nam dwie drogi rozwoju. Pierwsza z nich polega na agresywnej polityce, gdzie będziemy tworzyli wojska by zdobywać miasta innych graczy. W tym celu będziemy musieli wybudować zamek, dzięki któremu będziemy mogli podbijać innych graczy posiadających zamki, należy jednak pamiętać o tym, że my sami też możemy paść ofiarą agresji innego gracza i stracić cały dobytek miasta z zamkiem. Druga opcja jaką możemy obrać to pokojowe rozwijanie naszego miasta, z głównym nastawieniem na handel.

W grze nie zabraknie również lokalnych sojuszy, dzięki którym nasze szanse szybkiego rozwoju i zaistnienia w grze znacznie się zwiększają. Bardzo ważnym w grze jest również sposób w jaki będziemy planowali ustawienie budynków w naszym mieście.

Dobra grafika, bardzo duża liczba graczy, a także mnóstwo questów szczególnie zachęca do sprawdzenia się w grze. Stwórz największe imperium w średniowiecznym klimacie.