Jesteś tutaj » Gry » Minecraft - recenzja
Minecraft

Minecraft

Bardzo popularna gra komputerowa, której wyróżnikiem jest totalnie otwarty świat gry. Stworzona w języku JAVA podbiła serca milionów graczy z całego świata. Istota rozgrywki polega na tworzeniu konstrukcji z sześcianów. Gra pozbawiona...
Oglądaj więcej filmików Minecraft

Bardzo popularna gra komputerowa, której wyróżnikiem jest totalnie otwarty świat gry. Stworzona w języku JAVA podbiła serca milionów graczy z całego świata. Istota rozgrywki polega na tworzeniu konstrukcji z sześcianów. Gra pozbawiona jest podstawowych praw fizyki i posiada całkowicie otwarty świat co sprawia że nie mamy żadnych ograniczeń w jego budowaniu.

Została wydana dotychczas w dwór wersjach. Jedna z nich jest w całości darmowa, mimo to jednak oferuje nam nieograniczoną ilość materiałów. W wersji za która musimy zapłacić twórcy oferują nam trzy tryby gry, każdy z nich gwarantuje dobrą zabawę na długie godziny gry spędzone przed komputerem. Mimo bardzo słabej grafiki, Minecraft przyciąga graczy. Przyczyną tego jest zapewne fakt iż każdy kto gra w minecrafta może popuścić wodze fantazji i całkowicie samodzielnie kreować świat gry. Twórcy oferują nam więc niespotykana nigdzie inną dowolność i wolność. Całość rozgrywki możemy porównać do ogromnej piaskownicy. Swoboda graczy nie jest w żaden sposób ograniczana i mogą oni w jaki tylko chcą sposób tworzyć i zmieniać świat.

Eksplorując go zdobywają materiały, dzięki którym wytwarzają wszystko co tylko jest w ich mniemaniu potrzebne do dalszego rozwoju tego świata. Dla jednych pozostanie to wciąż bezsensowne układanie dziwnych klocków, dla innych już dawno stało się to sensem życia.

Minecraft dzieli graczy na swoich zwolenników i przeciwników i tak już chyba pozostanie. Jedni widzą w nim sens życia, inni bezsensowne układanie kwadratowych klocków. W ta grę trzeba zagrać samemu by przekonać się czy przypadnie nam do gustu.