Jesteś tutaj » Gry » Nemexia - recenzja
Nemexia

Nemexia

Zostań odkrywcą i zbuduj gwiezdne imperium. Jak już pewnie się domyśliłeś Nemexia osadzona jest w przyszłości. Po wielu latach badań i ogromnym rozwoju cywilizacyjnym ludzkości, udało nam się w końcu znaleźć sposób na podróże...
Oglądaj więcej filmików Nemexia

Zostań odkrywcą i zbuduj gwiezdne imperium. Jak już pewnie się domyśliłeś Nemexia osadzona jest w przyszłości. Po wielu latach badań i ogromnym rozwoju cywilizacyjnym ludzkości, udało nam się w końcu znaleźć sposób na podróże między planetarne.

Twórcy Nemexii oferują nam możliwość eksplorowania ogromnego świata, obfitującego we wszelkiego rodzaju systemy planetarne. Gra została stworzona przez to samo studio co gra Khan Wars która zdobyła ogromną popularność wśród zwolenników gier via www. XS Software tym razem oddaje nam jednak rozgrywkę której akcja toczy się nie w średniowieczu lecz dalekiej przyszłości. Opiera się w znacznym stopniu na aspekcie ekonomicznym. Ogromną rolę odgrywają tu surowce, ich wytwarzanie i racjonalne zużycie. Kierując rozwojem swojej planety, jesteśmy zmuszenie z głową podchodzić do każdego wyboru, gdyż może on mieć katastrofalne skutki w przyszłości. W grze możemy również kolonizować inne planety.

Im więcej planet przejęliśmy, tym większa jest siła naszego gwiezdnego imperium, więc ekspansja z całą pewnością jest ważnym elementem gry. Prawdziwą frajdą jest rozgrywanie ogromnych bitew, w których statki kosmiczne walczą ze sobą o utrzymanie planet swoich właścicieli. To właśnie dzięki silnej flocie i umiejętności racjonalnego kierowania nią rozszerzamy granice naszego imperium. Do wyboru mamy trzy rasy którymi możemy podbijać inne planety. Każda z nich różni się budynkami, jednostkami i wyglądem, jednak szanse na zwycięstwo są równe.

Nemexia może przypominać inną grę tego typu – Ogame, posiada jednak dużo innowacji i może być dla niej naprawdę sporym zagrożeniem.