Jesteś tutaj » Gry » Plemiona - recenzja
Plemiona

Plemiona

Plemiona to internetowa gra MMO, szczególnie polecana fanom strategi. Stworzona przez niemiecką firmę InnoGames skupiającą jednych z najlepszych programistów. Gra na początku była dostępna w języku Niemieckim, następnie w języku...
Oglądaj więcej filmików Plemiona

Plemiona to internetowa gra MMO, szczególnie polecana fanom strategi. Stworzona przez niemiecką firmę InnoGames skupiającą jednych z najlepszych programistów. Gra na początku była dostępna w języku Niemieckim, następnie w języku angielskim, dostępna dla wszystkich graczy na całym świecie. W 2006 roku powstała polska wersja, która szybko zdobyła dużą popularność.

Tak jak większość rozgrywek multiplayer Plemiona również są grą bezpłatną , ale bardziej zaawansowani użytkownicy mają możliwość zakupu konta premium. Daje im to więcej możliwości, dodatkowe funkcje niedostępne w wersji free i jednocześnie ułatwia rozgrywkę. W kwietniu 2011 wersja polska gry miała około 330 tysięcy graczy.

Plemiona to gra strategiczna utrzymywana w stylu średniowiecznym, gdzie na początku zostajemy władcą małej osady. Naszym celem jest rozbudowanie naszej wioski by była potężniejsza oraz stworzyć niepokonane wojsko. W grze możemy założyć swoje plemię lub dołączyć do istniejącego już sojuszu graczy. Na starcie rozgrywki prowadzi nas samouczek, dzięki któremu krok po kroku poznajemy opcje i metody zarządzania wioską.

Na początku gry na przeglądarkę otrzymujemy jedną nierozbudowaną wioskę, którą będziemy zarządzać. Naszym zadaniem jest szybko i sprawnie ją rozbudować, zanim zaatakuje nas przeciwnik z innej wioski. W tej grze istnieją trzy główne surowce: cegła, drewno i metal. Naszym zadaniem jest zdobywać te surowce, gdy mamy wystarczającą ich ilość przeznaczoną na dany budynek możemy go rozbudować. Zajmujemy się również szkoleniem wojska a naszą walutą jest złoto. W grze jest spory wybór jednostek wojskowych znajdziemy tam począwszy od pikinierów i rycerzy kończąc na katapultach i taranach. Na mapie gry widać sąsiadujące obok nas wioski ,z którymi warto się zaprzyjaźnić. Lecz w innym przypadku, możemy liczyć na częste napady. Przez to może być ciężko rozwijać naszą wioskę. Plemiona polecamy tym, którzy lubią planować ataki i cenią współpracę z innymi graczami.

Plemiona cieszą się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród tych starszych jak i młodszych osób. Sprawia to dobry system gry MMO i rozbudowana rozgrywka, która przyciąga nawet najbardziej wymagających i lubiących się wykazać swoimi umiejętnościami taktycznymi graczy.