Jesteś tutaj » Gry » Renesansowe Królestwa - recenzja

Renesansowe Królestwa

Renesansowe Królestwa to dość nietypowa gra mmorpg osadzona w czasach renesansu. Akcja gry umiejscowiona została w Europie, od pewnego czasu możemy kierować poczynaniami naszej postaci w Polsce. Rozgrywkę rozpoczynamy jako niezbyt majętny...
Oglądaj więcej filmików Renesansowe Królestwa

Renesansowe Królestwa to dość nietypowa gra mmorpg osadzona w czasach renesansu. Akcja gry umiejscowiona została w Europie, od pewnego czasu możemy kierować poczynaniami naszej postaci w Polsce. Rozgrywkę rozpoczynamy jako niezbyt majętny parobek, tylko po to by powoli pnąc się po szczeblach kariery zostać bogatym, poważanym mieszczaninem z mnóstwem wpływów i dobrą reputacją. Podczas trwania rozgrywki możemy zaangażować się w życie polityczne naszego kraju. Nieważne kim jesteś, możesz wstąpić do straży miejskiej lub wojska by pilnować porządku na ulicach miast lub dumnie wspierać swojego władcę w bitwach i potyczkach z innymi Królestwami. Gra istnieje od roku 2004 i początkowo zasięg mapy ogarniał jedynie Francję, jednak z biegiem czasu twórcy dołączali coraz to nowe tereny i obecnie możemy cieszyć się terenem gry odpowiadającym rozmiarom dzisiejszej Europy.

Wcielając się w rolę młodego, niewykształconego i niezbyt majętnego parobka dostajemy ogromną szansę na rozwój. Otóż Europa wyłania się z mroków średniowiecza i przechodzi w kwiecistą epokę renesansu co daje ogrom możliwości na wybicie się wyższy poziom drabiny społecznej. Wzrasta popyt na przeróżne materiały i produkty, kto ma nosa do interesów szybko wyuczy się profesji i zostanie rzemieślnikiem co będzie jego ogromną szansą na dalszy rozwój.

W Renesansowych Królestwach nie odgrywa roli to jak wielu przeciwników posłałeś za wrota śmierci. Tu liczy się odgrywanie postaci, każda postać którą spotkasz w grze to inny gracz, dbaj wiec o swoją reputację, powiększaj swój majątek i zostań kimś znanym, ważnym i poważanym.