Jesteś tutaj » Gry » Romadoria - recenzja
Romadoria

Romadoria

Romadoria wyszła z pod szyldu firmy Looki. Jest to stosunkowa młoda gra, nie jesteśmy w stanie podać przybliżonej ilości graczy, ponieważ producent nie podaje takich informacji na swojej stronie. Domyślać się jedynie możemy, że póki co...
Oglądaj więcej filmików Romadoria

Romadoria wyszła z pod szyldu firmy Looki. Jest to stosunkowa młoda gra, nie jesteśmy w stanie podać przybliżonej ilości graczy, ponieważ producent nie podaje takich informacji na swojej stronie. Domyślać się jedynie możemy, że póki co nie ma się czym pochwalić.

Gra przeglądarkowa Romadoria to tak zwany „strateg” którego klimat osadzony jest w starożytnych dziejach Rzymu. Po zarejestrowaniu się dostajemy malutką osadę, którą oczywiście musimy, w miarę możliwości, jak najszybciej rozbudować do takiego stopnia by móc podbijać słabszych zawodników. Jest to głównym celem gry MMO, ponieważ istnieje w niej ranking graczy. Aby znaleźć się na szczycie rankingu, zdobyć chwałę i rozgłos, należy niszczyć jak najwięcej innych imperiów jednocześnie rozbudowując swoje imperium do maksymalnie najwyższego możliwego stopnia.

Rozgrywka jest bardzo dobrze skonstruowana, dzięki czemu każdy z użytkowników będzie miał możliwość zaplanowania swojej unikalnej strategii, jednak należy pamiętać, że czas nieubłaganie mija, a przeciwnicy nie śpią. Na samym początku może wydawać się nam bardzo skomplikowana, jednak producent pomyślał o stworzeniu specjalnego samouczka na samym początku tuż po zalogowaniu się do gry. Dodatkowo jeżeli będziemy chcieli zagłębić się w tajniki i szczegóły gry multiplayer mamy udostępnioną, specjalnie do tych celów stworzoną encyklopedię wiedzy pod adresem www.wiki.romadoria.pl.

Innowacyjnych ciekawostek w Romadorii jednak nie zaznamy, posiada ona wiele cech znanych już z innych gier multiplayer online. Minusem dla wymagających graczy może być również problem z dynamicznym rozwojem naszego miasta, ponieważ każda nowa budowa, czy modernizacja już istniejących budowli wymaga czasu. Na ratunek jednak przybywa nam waluta premium. W grze Romadoria walutą taką jest wino z najlepszych winogron. Dzięki temu trunkowi, nasi budowniczowie oraz uczeni będą potrafili szybciej pracować, co może jest troszeczkę nierealne w naszym świecie. Magiczne wino pozwala nam również otrzymać status Patrycjusza, dzięki czemu będziemy posiadali wiele przywilejów. Dodatkowo, wino możemy wykorzystać również do przywoływania boga Jowisza, który dzięki swoim umiejętnościom pomoże nam zmieniać pogodę.

Jeśli chodzi o oprawę graficzną, Romadoria nie zaskoczy nas swoim silnikiem 3D, ponieważ grafika trójwymiarowa jest tu najprostsza na świecie. Z kolei interfejs użytkownika, jest tak przejrzyście zbudowany, że nawet największy nowicjusz szybko przerodzi się tutaj w profesjonalnego stratega wojennego. Grę polecamy każdemu, kto lubuje się w starożytnych klimatach i uwielbia prowadzić wojny przeciwko innym graczom.