Jesteś tutaj » Gry » Runes of Magic - recenzja
Runes of Magic

Runes of Magic

Już na samym początku trzeba powiedzieć, że Runewaker Entertainment odniosło wielki sukces dzięki swojej pierwszej produkcji jaką jest Runes of Magic. Tajwańska produkcja jest przede wszystkim dostępna dla każdego, na całej Ziemi,...
Oglądaj więcej filmików Runes of Magic

Już na samym początku trzeba powiedzieć, że Runewaker Entertainment odniosło wielki sukces dzięki swojej pierwszej produkcji jaką jest Runes of Magic. Tajwańska produkcja jest przede wszystkim dostępna dla każdego, na całej Ziemi, wystarczy połączenie z Internetem, ponieważ za samo granie nic totalnie nie płacimy. Nie znaczy to jednak, że nie znajdziemy w grze różnych płatnych opcji, tak jak w wielu innych podobnych produkcjach. Po prostu pieniądze są potrzebne do tego by ciągle ulepszać grę i sprostać coraz to zwiększającym się wymaganiom wielu graczy.

Aby zagrać musimy najpierw ściągnąć tak zwanego klienta gry na swój komputer oraz założyć darmowe konto na stronie internetowej. W zależności od naszych wymagań, możemy pobrać „lekkiego” klienta, który ma skompresowane tekstury graficzne oraz dźwięki i waży zaledwie 4,6 GB, natomiast pełen klient dający radość zarówno dla oka i ucha waży już niestety 8,9 GB, lecz jeśli posiadamy szybkie łącze internetowe nie powinno stanowić to dla nas problemu.

Runes of Magic śmiało możemy zaliczyć do Massive Multiplayer Online Role Play Game, dzięki częstym aktualizacjom gry MMO, których dostarcza producent . Obecnie możemy wybierać spośród ośmiu klas głównych postaci, a po zdobyciu odpowiedniego levelu możemy wybrać drugą specjalność. Dodatkowo oprócz rozgrywek pomiędzy graczami możemy liczyć na ponad dwa i pół tysiąca misji do wykonania, które łączą się w jedną epicką powieść. Dzięki temu, że gra jest typu RPG będziemy mogli rozwinąć naszą postać w taki sposób, że nikt inny nie będzie miał identycznej postaci, z identycznymi umiejętnościami oraz ekwipunkiem. Dodatkowo znajdziemy rankingi, możliwość tworzenia gildii, walki między graczami, a także specjalnych walk turniejowych na odpowiednich arenach.

Jak sam tytuł może nam wskazywać Runes of Magic kręci się wokół magicznych run, dzięki którym możliwości naszej postaci mogą znacząco wzrosnąć. Dzięki istnieniu wielu przeróżnych magicznych run, zarówno możemy zwiększyć możliwości naszej zbroi, broni, czy też ozdobie. Pamiętać jednak należy, aby nasza broń posiadała odpowiednie miejsce na taką runę. Znajdziemy między innymi takie runy jak: Witalność, Krzywda, Władza, Magia, Muszla, Uderzenie, Obrona, Prędkość, Trwałość, Odporność czy Umysł. Każda z tych run ma swoje unikalne właściwości, a łącząc takie same runy ze sobą możemy stworzyć runy o wyższym poziomie oddziaływania. Dzięki łączeniu podstawowych run, mamy możliwość stworzenia nowych, które naturalnie nie występują w świecie Taborei (świat, w którym toczy się akcja Runes of Magic). Stworzenie najpotężniejszych run jest bardzo skomplikowane, ale właśnie o to chodzi, by zdobywać coraz lepsze runy i ulepszenia dla naszej postaci.

Bardzo rozbudowany świat z wieloma zadaniami i możliwościami, fantastyczna grafika 3D oraz niebanalna oprawa dźwiękowa, możliwość licytowania cennych przedmiotów na aukcjach, a także możliwość kupna specjalnej waluty – to tylko niektóre cechy, które spowodowały, że gra z pod znaku Runewaker Entertainment stała się popularna, a dzięki tej popularności jest stale rozwijana i ulepszana co przysparza jej jeszcze większą ilość graczy.