Jesteś tutaj » Gry » Shaiya - recenzja
Shaiya

Shaiya

Obecnie na rynku rozrywkowym na całym świecie jest mnóstwo propozycji, w tym gronie znajdziemy między innymi grę Shaiya, która będzie naszym tematem. Jeżeli chodzi o wybór gry MMORPG czyli Massive Multiplayer Online Role Play Games to z...
Oglądaj więcej filmików Shaiya

Obecnie na rynku rozrywkowym na całym świecie jest mnóstwo propozycji, w tym gronie znajdziemy między innymi grę Shaiya, która będzie naszym tematem. Jeżeli chodzi o wybór gry MMORPG czyli Massive Multiplayer Online Role Play Games to z roku na rok, gier takich coraz więcej przybywa, a my jako klienci mamy wiele możliwości wyboru od prostych, poprzez bardzo skomplikowane, od dziecięcych po gry dla dorosłych, a także darmowe lub płatne.

Shaiya (czyt. Szaja) powstała pod szyldem firmy Aeria Games, która jest wydawcą wielu innych produkcji, wartych uwagi, a jedną z najbardziej znanych jest Last Chaos. Jak przystało na porządnie rozbudowaną grę fantasty online, Shaiya jest dostępna w wielu językach, w tym także w języku polskim. Aby w nią zagrać musimy ściągnąć specjalnego klienta (podobnie jak w większości gier MMO), dzięki któremu będziemy mogli połączyć się z krainą Shaiya. Przybliżona wielkość pliku, który będziemy musieli ściągnąć to około jednego gigabajta.

Niestety, jeżeli chodzi o nowinki w fabule, to Shaiya nie zaskoczy nas praktycznie niczym ciekawym, fabuła opiera się na walce dobra ze złem. Po stronie dobra opowiedziały się dwie rasy, Ludzie oraz Elfy. Ludzka rasa posiada trzy klasy postaci, to jest: obrońców, wojowników oraz kapłanów. Jeśli chodzi o elfią rasę, do dyspozycji mamy łuczników, magów oraz bojowników. Po złej stronie mocy w grze występują również dwie rasy, Vailowie oraz Nordeini. Klasami występującymi w rasie Vailów są zabójcy, wyrocznie oraz poganie, natomiast klasy dostępne przy wyborze Nordeinów to strażnicy, łowcy oraz wojacy.

Shaiya podobnie jak pozostałe gry MMORPG nie ma głównego celu. Jak nie trudno się domyślić, wszystko kręci się wokół walki dobra ze złem, a gra zakończyłaby się dopiero wtedy, gdy jedna ze stron wybiła by wszystkich swoich przeciwników, co raczej nie jest możliwe. Nie mniej jednak gra ta posiada bardzo dużą liczbę Questów (zadań) do wypełnienia, dzięki czemu nie będziemy w żadnym stopniu się nudzić. Dodatkowo podczas gry możemy toczyć walki pomiędzy graczami co pozwala na dodatkowe godziny rozrywki. Fakt tego, że w walce mogą brać udział jednocześnie setki graczy sprawia, że siła i wysoki level rozwoju naszej postaci to nie wszystko, liczy się również taktyka z jaką zaatakujemy wroga.

Co prawda powielana do bólu fabuła może trochę nudzić, jednak znacząco wysoka grywalność w połączeniu z niesamowitą grafiką 3D rekompensuje nam fakt, że to kolejna rozgrywka w której walczy dobro ze złem. Nie zmienia to jednak faktu, że Shaiya jest jedną z najbardziej popularnych oraz rozpoznawalnych gier MMORPG ostatnich czasów.