Jesteś tutaj » Gry » Shakes & Fidget - recenzja
Shakes & Fidget

Shakes & Fidget

Shakes & Fidget wyprodukowała firma Playa Games GmbH na podstawie komiksu, który według wielu zasługuje ma miano kultowego, mianowicie chodzi o komiks Oskara Panniera i Marvina Clifforda o takim samym tytule. Shakes & Fidget to bardzo ciekawa...
Oglądaj więcej filmików Shakes & Fidget

Shakes & Fidget wyprodukowała firma Playa Games GmbH na podstawie komiksu, który według wielu zasługuje ma miano kultowego, mianowicie chodzi o komiks Oskara Panniera i Marvina Clifforda o takim samym tytule. Shakes & Fidget to bardzo ciekawa pozycja wśród gier MMO. Aby w nią zagrać wystarczy mieć zainstalowaną odpowiednią wersję Flash Playera w naszej przeglądarce.

Co szczególnego można powiedzieć o tej grze? Wielu użytkowników twierdzi, iż zainteresowało się grą ponieważ wydaje się być inna niż wszystkie pozostałe dostępne w sieci. Cóż w niej więc takiego innego? Innowacyjnego czy też ciekawego, że do tej pory zdążyła przyciągnąć ponad milion użytkowników? Przede wszystkim wykonana jest w potocznie nazywanym flashu, tak więc już sam ten fakt szufladkuje grę jako jedną z niewielu tego rodzaju. Dodatkowym plusem, który możemy przypisać S&F jest naprawdę wielka dawka humoru połączona z bardzo ciekawą grafiką (która dzięki technologii flash jest naprawdę niebanalna).

Shakes & Fidget cechuje się również bardzo dużą różnorodnością, podczas rejestracji wybieramy rasę naszej postaci, możemy wybrać Człowieka Elfa, Gnoma, Orka, Mrocznego Elfa, Goblina lub też Demona. Dodatkowo po wybraniu rasy będziemy musieli wybrać również specjalizację naszej postaci. W grze dostępne są trzy specjalizacji: zwiadowca, wojownik oraz mag. Każda ze specjalizacji ma swoje wady i zalety, podobnie jak rasa, którą na początku wybieramy. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat polecamy przeszukać kilka for internetowych, na której wielu graczy dyskutuje właśnie o tej grze.

Podobnie jak inne gry przeglądarkowe tak również Shakes & Fidget posiada zadania, które gracz będzie musiał wypełnić. Limitem jaki ustanowił producent gry, są tak zwane punkty awantury, które maleją z każdym kolejnym wykonaniem zadania. Punkty te możemy przywracać na dwa sposoby, pijąc piwo w karczmie lub też czekając do północy, ponieważ każdego dnia o północy punkty te się odnawiają.

Producenci gry zadbali, aby nie zabrakło również walk z innymi użytkownikami oraz możliwości ulepszania swojego ekwipunku za ciężko zarobione pieniądze. Shakes & Fidget posiada również swoją walutę premium czyli grzybki, które pomagają objąć przewagę nad zwykłymi graczami nie posiadającymi konta premium.