Jesteś tutaj » Gry » Silkroad - recenzja
Silkroad

Silkroad

Silkroad to już kilkuletnia produkcja, swoją światową premierę na rynku gier miała w 2005 roku, a dokładnie pierwszego października. Producentem tej niebanalnej gry MMO jest JOYMAX. Firma, która może poszczycić się również takimi...
Oglądaj więcej filmików Silkroad

Silkroad to już kilkuletnia produkcja, swoją światową premierę na rynku gier miała w 2005 roku, a dokładnie pierwszego października. Producentem tej niebanalnej gry MMO jest JOYMAX. Firma, która może poszczycić się również takimi tytułami jak chociażby Karma Online, Special Force czy Digimon Masters. Dwa ostatnie tytuły będą dostępne niebawem ale już teraz wiadomo, że będą to popularne gry internetowe ponieważ zapisy do wersji beta cieszą się ogromnym wzięciem.

W pierwszej kolejności, aby móc zagrać w Silkroad musimy pobrać specjalny program, tzw. klient gier, który umożliwi nam łączenie się z serwerami gry online. Jest on dostępny bezpłatnie i znajdziemy go na stronach z programami, jego instalacja nie zajmie nam dużo czasu. Minimalne wymagania gry nie są duże (800 MHz procesor, 256 MB pamięci RAM, karta graficzna klasy GeForce 2), także nawet komputery, które stworzono jeszcze przed wydaniem gry powinny śmiało sobie z nią poradzić. Zalecana konfiguracja nie różni się wiele od minimalnej, producent zaleca komputery o procesorze 1 GHz, 512 MB pamięci RAM oraz karty graficzne klasy GeForce4.

Silkroad opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce w siódmym wieku przed naszą erą. Wydarzenia te dzieją się na terenie Jedwabnego Szlaku, czyli szlaku handlowego, który w tamtych czasach pełnił funkcję połączenia Europy z Bliskim Wschodem i Chinami. Silkroad jest typową grą o charakterze RPG w połączeniu z klimatem fantasy. Znajdziemy w niej zarówno elementy fantasy ale także elementy historyczne, nawiązujące w szczególności do kultury i wierzeń rejonów Bliskiego Wschodu i Chin.

Fabuła gry na przeglądarkę została stworzona głównie na podstawie Mitologii Greckiej, Baśni 1001 nocy, a także legend takich jak Xiyouiji. Rozgrywka jest podzielona na epizody (inaczej zwane chapterami), dzięki licznym zadaniom gracz nie będzie się nudził co jednocześnie dostarczy mu wielu miłych chwil. Dodatkowym plusem gry jest jej duża popularność, dzięki czemu społeczność oraz liczba kontaktów jest naprawdę rozbudowana i nie ogranicza się jedynie do kontaktów z gildii.

Jeśli chodzi o grafikę 3D, jest ona naprawdę na wysokim poziomie. Jak już wspomniałem Silkroad ma wielu zwolenników z wielu krajów. Dodatkowym jej dużym plusem jest wcześniej wspomniana fabuła oraz duża społeczność. Niestety, do Silkroad zostało stworzonych wiele różnych botów, przez co inni gracze poprzez oszustwo mogą uzyskiwać przewagę nad innymi. Nie mniej jednak, każdy kto lubuje się w kulturze bliskiego i dalekiego wschodu, a także lubi klimaty fantasy powinien zapoznać się z tą pozycją na rynku gier multiplayerowych.