Jesteś tutaj » Gry » Szlak Sobieskiego - recenzja
Szlak Sobieskiego

Szlak Sobieskiego

Szlak Sobieskiego to przeglądarkowa gra MMORPG. Jak sama nazwa wskazuje promuje tereny związane z tytułowym Królem Janem III Sobieskim. Akcja Szlaku odbywa się na przełomie lat 70 i 80 XVII, czyli w czasach panowania króla Jana III...
Oglądaj więcej filmików Szlak Sobieskiego

Szlak Sobieskiego to przeglądarkowa gra MMORPG. Jak sama nazwa wskazuje promuje tereny związane z tytułowym Królem Janem III Sobieskim.

Akcja Szlaku odbywa się na przełomie lat 70 i 80 XVII, czyli w czasach panowania króla Jana III Sobieskiego. Podczas, którego miały miejsce takie wydarzenia jak chociażby Odsiecz Wiedeńska. Fabuła wciela gracza w postać królewskiego dostojnika, na którego barkach spoczywa zadanie odparcia ataku nieprzyjaciela. Sprawa wydaje się prosta, jednak zanim zbierzemy odpowiednio duża armię, zdobędziemy wystarczająco dużo sławy i dostatecznie podreperujemy naszą reputację minie dużo czasu, więc warto przygotować się na długie godziny przed monitorem komputera. Aby dokonać powyższych musimy wykonać mnóstwo zadań oferowanych nam przez postacie spotykane w grze, tak więc o warstwie fabularnej można powiedzieć wszystko prócz tego że jest nudna. Na początku rozgrywki, standardowo mamy do wyboru klasę postaci.

Szlak Sobieskiego daje nam do wyboru cztery rodzaje postaci: Wiarus – Doświadczony, zaprawiony w bojach żołnierz który niczego i nikogo się nie lęka. Poseł – jego atutem jest sztuka perswazji i dyplomacji. Rotmistrz – Wspaniały dowódca i niezastąpiony strateg, jego umiejętność szczególna to taktyka oraz Łotr – złodziej i rzezimieszek. Ponadto w trakcie kreowania swojej postaci wybieramy również jej płeć i pochodzenie które może być polskie lub kozackie. Obszar gry składa się z ponad 50 rozbudowanych lokalizacji, dialogi zajmują ponad 100 stron i są wypowiadane gwarą XVII – wieczną, co nadaje grze realizmu i pozwala wsiąknąć w klimat sarmackiej Rzeczypospolitej.