Jesteś tutaj » Gry » The Settlers Online - recenzja
The Settlers Online

The Settlers Online

Kto z nas nie zna serii The Settlers? Gra w której naszym celem jest przemienienie małego skrawka ziemi w ogromne imperium podbiła miliony serc graczy, zarówno młodszych jak i starszych. Dzięki uprzejmości twórców dostajemy w nasze ręce...
Oglądaj więcej filmików The Settlers Online

Kto z nas nie zna serii The Settlers? Gra w której naszym celem jest przemienienie małego skrawka ziemi w ogromne imperium podbiła miliony serc graczy, zarówno młodszych jak i starszych. Dzięki uprzejmości twórców dostajemy w nasze ręce The Settlers Online czyli przeglądarkową wersję naszej ulubionej, kultowej gry. Podobnie jak w wymagającym instalacji odpowiedniku, nasze zadanie polega na rozbudowie królestwa, jego gospodarki, armii itd. Przeglądarkowa wersja małych osadników przypomina 3 część odsłony The Settlers. Wiele rzeczy jednak poprawiono, zwiększono horyzonty, dodano nowe surowce i nieco poprawiono szatę graficzną.

Gra dalej polega na tym co było najlepsze w wersji pudełkowej. Otrzymujemy skrawek ziemi i poprzez mądre gospodarowanie rozszerzamy nasze terytorium. Podczas rozgrywki trzeba mieć na względzie kilkanaście czynników od których zależy przyszłość naszej osady. Musimy dbać o liczebną i silną armię która obroni naszych mieszkańców, ale także o ich potrzeby i morale. Wersja sieciowa oferuje nam to czego nie dała nam wersja pudełkowa – możliwość obcowania z innymi graczami przez internet. W The Settlers Online możemy zawierać sojusze, toczyć krwawe wojny czy też zawierać pakty handlowe z innymi graczami.

The Settlers Online jest grą niemal całkowicie darmową. Występują tu jedynie malutkie mikropłatności, które jednak w żaden sposób znacząco nie dają ogromnej przewagi graczom płacącym nad tymi którzy podchodzą do rozgrywki luźniej. Jak na grę przeglądarkową mamy do czynienia z naprawdę solidnym tytułem.