Jesteś tutaj » Gry » ZooMumba - recenzja
ZooMumba

ZooMumba

ZooMumba to kolejna udana produkcja firmy BigPoint. Dzięki niej każdy z nas będzie mógł stworzyć swoje własne, niepowtarzalne ZOO. Na pewno większość z nas była kiedyś w ogrodzie zoologicznym, czy to z własnymi dziećmi czy będąc...
Oglądaj więcej filmików ZooMumba

ZooMumba to kolejna udana produkcja firmy BigPoint. Dzięki niej każdy z nas będzie mógł stworzyć swoje własne, niepowtarzalne ZOO. Na pewno większość z nas była kiedyś w ogrodzie zoologicznym, czy to z własnymi dziećmi czy będąc jeszcze dzieckiem. Gra pomimo, że jest dostępna dla każdego i to w wielu językach, przyciąga w znacznej mierze mniejsze dzieci oraz płeć piękną. Na chwilę obecną swój własny ogród zoologiczny prowadzi prawie dziesięć milionów użytkowników.

Aby móc zagrać w ZooMumba nie musimy nic ściągać na nasz komputer, wystarczy jedynie zarejestrować się na stronie www.zoomumba.pl. Gdzie znajdziemy również krótki tutorial, który pomoże nam odnaleźć się w zasadach i sposobie działania gry na przeglądarkę.

Zaczynamy zupełnie skromnie bo z pustym polem, naszym zadaniem jest wybudowanie wybiegów dla zwierząt. Następnie mamy możliwość zdecydowania jakiej płci zwierzęta umieścimy w wybiegu, oczywiście najbardziej korzystnym będzie umieszczenie samca i samiczki tego samego gatunku w jednym wybiegu, istnieje wtedy prawdopodobieństwo tego, że doczekamy się małych zwierzątek. W grze mamy również możliwość bawienia się ze zwierzętami, karmienia ich, mycia wybiegów, należy o tym w szczególności pamiętać. Jako architekt własnego ogrodu zoologicznego powinniśmy pamiętać o odpowiednim połączeniu wszystkich wybiegów ścieżkami. W sklepie będziemy mogli kupować zarówno karmę i dodatkowe budynki dla naszego ZOO. Pamiętajmy, że im więcej odwiedzających tym lepiej, będziemy zarabiali dużo pieniędzy. Jednak duża ilość odwiedzających to także konieczność skrupulatniejszego dbania o czystość naszego ZOO.

W ZooMumba znajdziemy również wiele różnych prostych zadań, których celem będzie powtórzenie konkretnej czynności, konkretną ilość razy. Świetne animacje, połączone z odpowiednią grafiką oraz oprawą muzyczną (zarówno muzyka jak i odgłosy zwierząt) świadczyć mogą jedynie o tym, że producent BigPoint przyłożył się do swojej pracy, zresztą jak zawsze przy swoich produkcjach.

Standardem, już raczej jest, podobnie jak w innych grach multiplayer, tak i tu znajdziemy tak zwaną walutę premium. W grze przeglądarkowej ZooMumba, swoistą walutą premium są zoolągi. Dzięki nim będziemy mogli wejść w posiadanie egzotycznych, niespotykanych gatunków zwierząt lub też wymieniając zoolągi możemy otrzymać konto premium.

Gra jest o tyle ciekawa, że nie mamy wszystkiego od samego początku i musimy krok po kroku odblokowywać wszystko po kolei, a zrobimy to dzięki ciągłemu ulepszaniu naszego ogrodu zoologicznego. Myślę, że zabawa w prowadzenie własnego ZOO nie znudzi nam się po kilku godzinach.